BZ-R200 Автоматско лице Пакување Машинско - Кина Dongguan доаѓа машини

BZ-R200 Автоматско лице Пакување машина

Краток опис:

Главните перформанси и структура карактеристики: 1.Adopt метод пакување со завиткување, hemming и запечатување со компактна структура и висока жалба на производот; 2.Adopt чекор-помалку фреквенција конверзија, допирање на екранот и Саладин контрола на системот, јасен приказ и лесно одржување; 3.Adopt автоматско ставање транспортер, лесно да се поврзе со автоматска линија за производство; регулирање 4.Stepless-spees, пакување брзина и должина на филмот canbe прилагодливи; 5.Висок автоматизација, високо специјализација, висока ефикасност, но lesstroubl ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Главните перформанси и структура карактеристики:

  1.Adopt метод пакување со завиткување, hemming и запечатување со компактна структура и висока жалба на производот;

  2.Adopt чекор-помалку фреквенција конверзија, допирање на екранот и Саладин контрола на системот, јасен приказ и лесно одржување;

  3.Adopt автоматско ставање транспортер, лесно да се поврзе со автоматска линија за производство;

  регулирање 4.Stepless-spees, пакување брзина и должина на филмот canbe прилагодливи;

  5.Висок автоматизација, високо специјализација, висока ефикасност, но lesstrouble;

  6.Flexible спектар пакување, со различни големини може да се менува лесно.

  7.Add пневматски лево и десно отстранувајќи уред, Горе и долу reshaper да се избегне неправилна пакет, како што се паралелограм и трапез, направи готовиот производ повеќе редовни и убави.

  Модел & Главните технички параметри

  Ootline димензија (mm) 3560 × 5885 × 1925
  Брзина (Bbags / мин) 35-75
  Пакување Големина (мм) 100-230 100-150 × × 40-100
  Тежина на машината (кг) 3800kg
  Напојување 380V 50Hz
  Потрошувачка на енергија (kW) 7.26KW
  пакување Филм Cpp, ЈП, OPP / CPP, Pt / ЈП и
  двојно-страна топлина запечатување филм

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !