BZ-ZW450 Автоматско топлина се смалуваат пакување машина - Кина Dongguan доаѓа машини

BZ-ZW450 Автоматско топлина се смалуваат пакување машина

Краток опис:

Model&Main technical parameters Sealing Form Full Closed Type Power Supply 380v/50-60hz Top Speed 35packs Per Minute Packing Height ≤125mm Packing Width ≤350mm Packing Size Width+height Less Than 400mm Length+height Less Than 480mm Use Film POF Center-folded Film Maximum Film W530mm×outer Diameter 280mm Total Power 1.5w Platform Height 780-850mm Pressure ≤0.5Mpa Sealing And Cutting System Constant Temperature Adding System ,Seal Cut Without Smoke Without Odor...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Модел & Главните технички параметри

  запечатување Форма Комплетна Затворен вид
  Напојување 380V / 50-60Hz
  максимална брзина 35packs во минута
  пакување Висина ≤125mm
  пакување Ширина ≤350mm
  пакување Големина Ширина + висина помалку од 400mm
  Должина + висина помалку од 480mm
  Користете Филм POF центар-здипли филм
  максимална филм W530mm × Надворешен дијаметар 280mm
  вкупна моќност 1.5W
  платформа Висина 780-850mm
  притисок ≤0.5Mpa
  Заварување и сечење систем Додавање на константна температура систем, печат Исечете без чад без мирис
  главната Материјал Јаглероден челик
  Тежина 300 килограми

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !