ZD-N1500 Folded paper towel machinery (Lamination) - China Dongguan Comming Machinery

ZD-N1500 Folded paper towel machinery (Lamination)

Краток опис:

Машина карактеристики: 1.Suit до 18G, 45г / m2tissue хартија; хранење 2. хартија прифаќа независна мотор и stepless брзина на возење која обезбедува стабилна брзина; 3.Raw хартија функционираат усогласување; 4. спирала pneumaic горниот bladi е една целина парче, што овозможува лесен хартија водителка, стабилна cuting и полесна замена на ножеви, 5.Adopt двојно страни истовремено цицање и ослободување, што добива Fla виткање профил и има стекнато врвот производство брзина на индустрија; 6.Embossing пневматски contr ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Машина карактеристики:

  1.Suit да 18G-45г / m2tissue хартија;

  хранење 2. хартија прифаќа независна мотор и stepless брзина на возење која обезбедува стабилна брзина;

  3.Raw хартија функционираат усогласување;

  4. спирала pneumaic горниот bladi е една целина парче, што овозможува лесен хартија водителка, стабилна cuting и полесна замена на ножеви,

  5.Adopt двојно страни истовремено цицање и ослободување, што добива Fla виткање профил и има стекнато врвот производство брзина на индустрија;

  6.Embossing пневматска контрола со јасна pattem, идеален меки.

  Применливи Суровини хартија 18-45g / m2 Рака Крпа хартија
  Применливи Суровини хартија ширина 675mm-1380mm 
  Суровини Хартија Дијаметар Ø1500mm
  Суровини Хартија основни дијаметар Ø76mm
  Преклопен Тип V N М 5 C пати (наведете)
  Странични Slitting Големина 225mm-230mm (други големина, ве молиме наведете)
  производство брзина 100-130м метар / минута
  броење Магнетна Ink Грофот
  Контролен систем Фреквенција конверзија брзина Модератор
  моќ AC380V 50HZ AC380V 50HZ
  Потребни воздушен притисок 0.5MPa (подготвени од страна на корисникот)
  Изборен Ламиниране единица (запечатени лекар ножот за лепак каширане единица)
  втиснување Челик за челик (купувачот да обезбеди втиснување моделот)

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !