ZD-VS1500 V folded paper towel machinery (lamination) - China Dongguan Comming Machinery

ZD-VS1500 V folded paper towel machinery (lamination)

Краток опис:

Машина карактеристики: 1.Suit да 12g-40g / m2tissue хартија; хранење 2. хартија прифаќа независна мотор и stepless брзина на возење која обезбедува стабилна брзина; 3.Raw хартија функционираат усогласување; 4. спирала pneumaic горниот bladi е една целина парче, што овозможува лесен хартија водителка, стабилна cuting и полесна замена на ножеви, 5.Adopt двојно страни истовремено цицање и ослободување, што добива Fla виткање профил и има стекнато врвот производство брзина на индустрија; 6.Embossing пневматски contr ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Машина карактеристики:

  1.Suit да 12g-40g / m2tissue хартија;

  хранење 2. хартија прифаќа независна мотор и stepless брзина на возење која обезбедува стабилна брзина;

  3.Raw хартија функционираат усогласување;

  4. спирала pneumaic горниот bladi е една целина парче, што овозможува лесен хартија водителка, стабилна cuting и полесна замена на ножеви,

  5.Adopt двојно страни истовремено цицање и ослободување, што добива Fla виткање профил и има стекнато врвот производство брзина на индустрија;

  6.Embossing пневматска контрола со јасна pattem, идеален меки.

  Модел & Главните технички параметри

  Применливи Суровини хартија 12-40g / m2 лицето ткиво хартија Рака Крпа хартија
  Применливи Суровини хартија ширина 800-2100mm (други големина, ве молиме наведете)
  Суровини Хартија Дијаметар ø1500mm (други големина, ве молиме наведете)
  Суровини Хартија основни дијаметар ø76mm (други големина, ве молиме наведете)
  Странични Slitting Големина 180mm-210mm (други големина, ве молиме наведете)
  Горна Блејд Спирала пневматски Блејд
  виткање Вакуум апсорпција (симултан цицање и ослободување)
  производство брзина 100-130м метар / минута
  броење Автоматско наизменична Латерално
  Контролен систем Саладин контрола на фреквенција конверзија за контрола на брзината на екран на допир
  Стоп машина со скршени хартија Фото-електрична око
  моќ AC380V 50HZ
  Потребни воздушен притисок 0.5MPa (подготвени од страна на корисникот)
  Изборен  
  работ Втиснување Пневматски контрола јасно и втиснување моделот
  втиснување Пневматски контрола јасно и втиснување моделот
  хартија Хранење Независна Моторни stepless брзина хартија Хранење воздухот цилиндар контрола

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !